Top

ateliér Jaroš – Gonzalez

ateliér Jaroš – Gonzalez

CZ:

Foukané vánoční ozdoby

 

Návrh a výroba vánoční ozdoby na stromeček. Využití tradiční technologie zpracování křemičito-boritého skla, foukáním na volno nebo do formy. Zkoumání možností povrchové úpravy vánoční ozdoby.

 

hodnocení poroty

Kolekce několika desítek vánočních ozdob, v ateliéru Jaroše a Gonzalese v podstatě neměla slabá místa a i díky „průhledné“ instalaci nás oslovila tvary, barevností, lehkostí, pestrou rozmanitostí. Černý objekt ve tvaru lustru vedle lesklé plochy odrážející průhledné bubliny, matný, jakoby zmuchlaný objekt v sousedství duhových koulí, rafinovaná uchycení. Kvalitní zadání a výsledek podpořený zdařilou spoluprací studentů s výrobcem vánočních ozdob dává předpoklady k rozvinutí možné další spolupráce. Navíc po neustálém opakování navrhování nápojového skla se otevřel nový prostor pro využití různých technologií foukání a tvarování skla. Je to určitý moment, skica, zkušenost pro navázání na dlouholetou ojedinělou českou tradici výroby skleněných vánočních ozdob. Svěží, hravé a nápadité!

 

 

EN:

 

Brief is to design and manufacture christmas ornament using traditional technology of hand-blowing or mould blowing borosilicate glass. Discovering possibilities of christmas ornament surface finish.