Top

Faktorová

Faktorová

CZ:

Portfolio 4D

ateliér Streit & Polák

 

Projekt 4D si dává za cíl vyřešit častý problém přeplněného pracovního stolu věcmi, které jsou ale k práci nutné a je potřeba je mít na dosah ruky. Tento účel plní organizační deska, kterou jednoduše zavěsíte na nevyužitou zeď za stolem a všechny potřebné věci uklidíte do jednotlivých komponent na ní. Mezi nimi najdeme například pořadač na papíry, držák na tužky, krabičku na kapesníky a další. Projekt je trefně pojmenován 4D, protože za čtvrtou dimenzi je považován čas, v průběhu kterého je možné jednotlivé komponenty na desce posouvat, měnit či dokupovat a tím vytvořit pro uživatele komfortní systém v ukládání kancelářských potřeb.

 

Deska i komponenty jsou vyrobeny z MDF pro jeho vhodné vlastnosti, zejména obrobitelnost při výrobě. Výrobek je ponechán v původní neutrální barvě, která nebude v žádném interiéru nepatřičná a zároveň je uživateli umožněno si jednotlivé komponenty dekorovat dle svého uvážení. Podkladová deska se skládá z dílů o velikosti 50×50 cm, což umožňuje přizpůsobit se prostorovým podmínkám zdi nad pracovním stolem.

 

hodnocení poroty

Nejenom z důvodu účelnosti, přímočarého řešení a vyzrálosti jsme vybrali projekt nástěnného organizéru studentky Michaely Faktorové. Produkt postavený na běžných technologiích zpracování MDF si dovedeme představit v reálném životě.

 

V kontrastu ostatních prací atelieru Streit – Polák, kdy studenti ani nemají šanci přijít na inovativní jednoduché chytré řešení každodenního problému, protože navrhují věc, která je ve valné většině naprosto neprodejná svým účelem, nebo použitím předepsaného materiálu. Výběr konkrétního objektu porota chápe jako součást zadání, tedy i předmět hodnocení. Klademe si otázku „proč“ stále zas a znova? Nominovaný návrh k takovým otázkám nevybízí.

 

 

EN:

Portfolio 4D

studio Streit & Polák

 

The 4D project’s target is to solve the frequent trouble with a stuffed working place. Most of these things are however necessary and we actually need them to be within our reach.


This on-wall organizer is meant to simply be hanged up on the blank space above your desk and you can place all the components you might need on it. That provides a clean working space on your table. You can choose from various components such as paper organizer, pencil holder or a tissue box among others.


The project’s name is suitable -„4D“, where the fourth dimension is considered the time, that can change the look of your desk by buying, changing and moving the components. With 4D it’s possible to reach exactly the desired personalized composition you want and therefor it provides a comfort system for organizing office equipment.


As well as the base desk so the components are made of the „MDF“ material which was chosen for it’s specific characteristics – especially „obrobitelnost“. The product has kept it’s natural colour, which fits basically every interior. Every user is also given the possibility to personalize and decor his piece according to his own tastes. The base desk measurements are 50×50 cm, which allows the product to adjust to every space demands and limitations.