Top

Kotková

Kotková

CZ:

Radiátor VIADRUS Double

ateliér Tvarůžek & Fiala

 

Litinový radiátor Double slouží k vytápění designových interiérů, případně interiérů s vyšší koncentrací lidí jako jsou galerijní prostory, muzea, kreslírny apod. Jeho moderní tvar byl navržen v souladu s konstrukčním řešením a technologickými postupy předního evropského výrobce litinových kotlů a radiátorů společnosti VIADRUS.

 

Jeho klíčovou konkurenční výhodou v porovnání se současnými deskovými radiátory je využití radiátoru i mimo topnou sezónu. Horní plochy každé z desek radiátoru jsou lokálně obrobeny frézováním, díky tomu je možné se o radiátor i na delší čas pohodlně opřít či si na něj přisednout. Jednotlivá žebra radiátoru jsou tvarově identická, což pozitivně ovlivňuje nákladovost produktu.

 

Dalšími přednostmi tohoto řešení jsou pak kromě atraktivního designu vynikající tepelné vlastnosti a vysoká životnost zařízení. Kontura radiátoru je s ohledem na rozdílnou ergonomii jednotlivých cílových skupin navržena tak, aby nabídl chvilku odpočinku jak vyššímu dospělému člověku tak také dítěti. Vnitřní prostor radiátoru je nebývale snadno přístupný pro údržbu, zároveň je možné jej v této části využít pro vysoušení mokré obuvi apod.

 

Radiátorová tělesa vybavená originální regulační hlavicí je možné velikostně modifikovat dle požadavků zákazníka na výkon zařízení. Mohou být na přání povrchově ošetřena v libovolném odstínu dle vzorníku RAL.

 

hodnocení poroty

Návrh otopného tělesa Double zaujal svým nápadem propojení klasického radiátoru s místem pro posezení. I když se tvar na první pohled může zdát masivní, je adekvátní díky svému druhotnému funkčnímu použití. V případě potřeby je možné si na radiátor sednout a to na ornamentálně střídmé integrované posezení. Detaily jsou pak propracované jak u decentního označení logem výrobce tak v případě ovládací hlavice.

 

 

EN:

Radiator VIADRUS Double

studio Tvarůžek & Fiala

 

Cast-iron radiator Double enables heating in designed interiors and optionally in interiors with a high concentration of people such as galleries, museums, art hall, etc. Its modern shape was design in accordance with design and technological approach of VIADRUS company which is a leading European manufacturer of cast-iron boilers and radiators.

 

Compared with other radiators the key competitive advantage of this radiator is its possible use outside of the heating season. Top faces of each of radiators blocks are locally machined by milling. Thanks to this approach it is possible to comfortably rest or even partly sit on the top of the radiator for quite a time. Shapes of each radiators block are the same and it is positively influencing the costs of this product.

 

Besides of an attractive design the radiator advantages are heating characteristics and high service life. Shape of the radiator is designed accordingly to the ergonomics of different target groups so it can provide relaxation not only to a higher person but also to a child. Space between radiators blocks is easily accessible for maintaining and it is also possible to use this space for drying shoes, etc.

 

Size of the radiators equipped with original thermostatic valve can be modified according to the customer needs of heating output. Radiators final assembly can have final coating in RAL tones.