Top

Lexová

Lexová

* Olověný Dušan 2017

vítěz kategorie Design ∕ projekt

 

CZ:

Smetáček FORM 165

ateliér Jaroš & Doucet

 

Set lopatky se smetáčkem je charakteristický svou symbiózou. Jednoduchý tvar smetáčku určuje tvar lopatky a jako celek jsou prostorově nenáročné. Smetáček je navržen s důrazem na estetickou stránku. To ale neubírá na jeho funkčnosti. FORM 165 je vhodným doplňkem do interiérů všech stylů. Smetáček využijete při drobném úklidu v kuchyni či k zametení sazí u krbu. Styl a praktičnost lopatky se smetáčkem se stane nepostradatelným článkem vašeho domova. Název FORM 165 přesně definuje tvar smetáčku, tj. úhel zalomení.

 

Technologie výroby

Lopatka je vyrobena z 0,8 mm tenkého plechu, který se pomocí raznice a formy vytvaruje do požadovaného tvaru. Použitý plech – měď / mosaz / patinovaná mosaz /nerez. Dubový smetáček je povrchově opatřen voskovým olejem. Štětiny jsou bílé přírodní, svázané a nalepené do drážky. Poutko je kožené a na konci je slepené v délce 1 cm.

 

Pro koho je určen

Díky použití kovu je lopatka odolná vůči vysokým teplotám, a proto je možné ji využít mimo jiné v domácnosti i při zametání žhavých uhlíků. Svým tvarem i funkčním zavěšením se může stát zajímavým objektem interiéru.

 

hodnocení poroty

Návrh smetáčku slečny Barbory Lexové vyhrál stylem start cíl. Když člověk vstoupil do atelieru a letmo se rozhlédl, zákonitě utkvěl na zřetelně artikulovaném posteru, dokonalé fotografii, jednoduché typografii. Prezentace, jako nedílná a velmi důležitá součást navrhování, zvládnutá skvěle. První dojem výborný. Model 1:1 velmi zdařile zvládnutý. Pardon, vlastně se nejednalo o model ale funkční prototyp. Listováním portfolia studentka v nás dále zvyšuje zájem o její práci. Prezentuje genezi. Prezentuje způsob uvažování. Cesta, kterou student v semestru urazí je možná důležitější než výsledek. Jde o to se něco naučit, ne odevzdat hned dokonalé dílo. Návrh obstojí se světovou konkurencí jako např. Norman Copanhagen. Dokonce ani Ikea nemá srovnatelně kvalitní produkt. Přejeme neusnout na vavřínech.

 

 

EN:

FORM 165

studio Jaroš & Doucet

 

FORM 165 is characterized by its symbiosis. A simple half brush shape determines the shape of the dustpan and together as a set is space saver. Brush is designed with an emphasis on aesthetics. But this does not detract from its functionality. FORM 165 is a suitable complement to the interiors of all styles. Small brush you can use for cleaning the kitchen or to sweep the soot from fire place. Style and usefulness of dustpan and brush set becomes an indispensable part of your own home. FORM 165 accurately defines the shape of the broom and its angle.

 

The technology

The dustpan is made of a 0.8 mm thin sheet, which by means of the punch and the mold is formed into the desired shape. It can be made of metal, copper / Brass / patinated brass / stainless steel. Oak brush is waxed. Natural bristles are white, tied and glued into the groove. Strap is in leather.

 

The purpose

Metal dustpan is resistant to high temperatures, and therefore it can be used without limits. Thanks to its shape and its functional hang the set may become an interesting object in any interior.