Top

Petr Hák, porotce

Petr Hák, porotce

*1988

Architekt a designér Petr Hák mimo vlastní tvorby působí jako asistent v ateliéru Designu Interiéru a Nábytku u Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka na Pražské UMPRUM, kterou také sám vystudoval. Jeho vlastní práce, vznikající pod značkou PHAD, jsou průběžně k vidění např. na Pražském Designbloku a v minulosti si vysloužily bezpočet nominací či ocenění. Petr Hák se v roce 2016 stal Objevem roku na Czech Grand Design a v roce 2018 byl též nominován jako Designér roku.

 

pohled porotce:

Jsem rád, že jsem měl šanci blíže se seznámit s projekty studentů ČVUT a současně být součástí soutěže Olověný Dušan, kterou považuji za velice zdařilou a komplexní. Je až neuvěřitelné, že celá soutěž je v patronátu a organizaci studentského spolku o to více je neuvěřitelná pečlivost a kvalitní organizovanost celého průběhu. Myslím, že by bylo více než vhodné podobný systém hodnocení ne jenom studentů, ale také vedení, aplikovat i na jiných vysokých školách. Celková atmosféra školy je skvělá a vnímám velmi pozitivně propojení prostor studentů oboru architektury a designu. Skvělé by bylo vidět i nějaké propojení v rámci mezioborové spolupráce. Úroveň prezentací a výkonů studentů byla nekonzistentní, ale je to asi zejména proto, že si studenti každý semestr mohou volit jiného vedoucího práce. Může se na práci projevit i špatná komunikace s vedením, nebo seznamování se s novými tématy v novém ateliéru. Na vině může být i komplikované téma, ale některé ateliéry jsou, alespoň co se výstupů týče, silnější než jiné. Byl jsem mile překvapen odvahou, vtipem a individuální diverzitou u některých projektů. Je vidět, že pokud má student zájem a pracuje na sobě, je pro něj na fakultě místo. Přeji všem takovým hodně úspěchů a chuti dál na sobě pracovat. 

 

ENG:

Petr Hák is an assistant in the studio of Interior Design and Furniture of Vrtiška and Žák at the Prague UMPRUM, which he also graduated from. For his work, he received the Discovery of the Year award at the Czech Grand Design 2016, under the PHAD brand. In 2018 he was nominated for the Designer of the Year award.